2.9.1 Požiadavky na prostredie

Umiestnenie každého sieťového zariadenia musí byť dôkladne zvážené. Vhodnosť umiestnenia daného sieťového zariadenia je určená na základe existujúcich plánov a stavu miestnosti. Do úvahy sa berie výška miestnosti, prístup, bezpečnosť, vodovodné, plynové, alebo vetracie potrubie, pokrývací materiál na stenách a podlahe, klíma, vlhkosť, teplota, osvetlenie a prístup ku káblovaniu. Všetky tieto faktory, pokiaľ nie sú brané do úvahy, môžu spôsobiť zlyhanie funkcie sieťového zariadenia.

2.9.5/6 Horizontálna/vertikálna
            kabeláž

Horizontálna kabeláž spája telekomunikačnú prípojku s HCC. HCC – horizontal cross connect sa nachádza v IDF a je to prepojenie jednotlivých častí siete pomocou prepojok na patch paneli.
      Vertikálna kabeláž, niekedy je označovaná aj ako „backbone kabeláž“, jej úlohou je spojovať jednotlivé DF (Distribution Facilities). Ttechnické špecifikácie sú určené štandardom TIA/EIA-568. Tento štandard definuje 4 použiteľné typy káblov, vhodné na vertikálnu kabeláž : 100 ohm UTP, 100/150 ohm STP, 62,5/125 mm multimode optický kábel, singlemode optický kábel. Hlbšia štúdia štandardu TIA/EIA 568-A preukázala, že použiteľný je aj 50 ohm koaxiálny kábel, no neuvádzame ho kvôli jeho zriedkavému výskytu v súčasných inštaláciách. Najčastejšie sa používa 62,5/125 mm multimode optický kábel, ktorý je odolný voči EMI / RFI a 100 ohm UTP, ktorý je ľahko inštalovateľný a relatívne lacnejší ako optický kábel.