Prišiel ako prvý s myšlienkou siete roku 1966. Na tomto základe sa začala budovať sieť ARPANET. Do konca roku 1969 bola tvorená 4 počítačmi. Roku 1972 ich už bolo 23. Po prekročení počtu 1000 roku 1984 nastal prudký nárast tohto počtu. V dnešnej dobe je tento počet neodhadnuteľný, no hovorí sa o miliardách počítačov.

p.1 História vzniku siete

      Siete vznikali prevažne z potreby prepojiť počítače, ktoré plnili určitú spoločnú úlohu.
Uvediem fiktívny príklad. Pracovníci firmy, sídliacej v dvoch budovách, ktorí riešili zadané úlohy každý na svojom počítači, si potrebovali vymeniť navzájom výsledky svojej práce. Prenos dát na disketách, ktoré museli navyše osobne doručiť, bol neefektívny a časovo veľmi náročný. Tento spôsob komunikácie medzi počítačmi preto výstižne nazvali „Sneaker Net“. Bol to dôvod, prečo počítačoví technici a vývojári na celom svete dostali za úlohu vytvoriť počítačovú sieť, ktorá by spoľahlivo prepojila osobné počítače, zabránila by duplikácii zariadení a bola by menej náročná na financovanie a údržbu. Tieto výhody si uvedomili rôzne spoločnosti, ktoré trpeli podobnými problémami a rozhodli sa investovať do tohto vývoja. Prudký rozvoj sietí nastal v roku 1980. Spočiatku bol chaotický a výsledkom množstva typov bola vzájomná neznášanlivosť jednotlivých komunikačných technológií. Za pár rokov už boli tieto problémy, spôsobené vzájomnou nekompatibilitou sietí, príliš citeľné.

Prvým riešením tohto problému bola sieť LAN. Dávala zamestnancom možnosť rýchlo a efektívne pristupovať k súborom na vzdialených počítačoch v rámci podlažia alebo budovy. Osobné tlačiarne boli vymenené vysoko-rýchlostnými sieťovými tlačiarňami, ku ktorým mal prístup každý užívateľ na sieti. Avšak aj naďalej sa prevažne využíval „Sneaker Net“.
Ďalším rozrastaním spoločností sieť LAN prestala byť dostatočne účinná. Problém spočíval v tom, že aj keď boli počítače schopné komunikovať medzi sebou v rámci budovy, nemohli komunikovať s počítačmi vzdialenými desiatky až tisícky kilometrov. Každá pobočka mala totiž svoj vlastný softvér a hardvér. Primeraným riešením týchto problémov bol vznik
sietí MAN a WAN, ktoré umožnili pripojenie sa na ktorýkoľvek počítač zapojený do siete. Problém vzájomnej nekompatibility vyriešila ISO (International Organization for Standardization ), ktorá vybrala to najlepšie z modelov, ako boli DECNET, SNA a TCP/IP. V roku 1984 vytvorila univerzálny sieťový model OSI (Open System Interconnect).